develoco
13 دی 1401 - 15:28

شهید سلیمانی یک متفکر راهبردی و مدیر تاکتیکی بود

کرمانشاه- رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی یک متفکر راهبردی و مدیر تاکتیکی در دوران دفاع مقدس و محور مقاومت بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی محمد نائینی ظهر سه شنبه در مراسم سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که در اسلام آبادغرب برگزار شد، اظهار کرد: روز ۱۳ دی ماه روزی است که خبر شهادت سردار سلیمانی منتشر شد و تشییع تاریخی این شهید بزرگوار در عراق و ایران این ایام را به یکی از مهم‌ترین روزهای تاریخی تبدیل کرده است.

وی افزود: اسلام آبادغرب یکی از مناطق بسیار مهم در دفاع مقدس بود و مردم اسلام آبادغرب هم در جبهه‌ها فعال بودند، هم میزبان نیروها از دیگر نقاط کشور بودند و هم این منطقه آماج حملات بود که این موضوع باعث شده جلوه‌های زیادی از اسلام آبادغرب در طول تاریخ دفاع مقدس نشان داده شود.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: شهید سلیمانی در حوزه شخصیتی یک شخصیت مخلص، خدا محور، متصل به اهل بیت (ع)، خداپرست، با ایمان و ولایت‌مدار داشت و ایشان در حوزه مدیریتی یک متفکر راهبردی، اندیشمند، صاحب نظر در حل مسائل منطقه‌ای و جهانی و یک مدیر تاکتیکی هدایت کننده در صحنه نبرد بود.

وی گفت: رابطه مرید و مرادی بین حاج قاسم و رزمنده‌های جبهه مقاومت وجود داشت و به طور خلاصه می‌توان گفت که شهید سلیمانی یک راه، روش و مکتب بود و مکتب یک دستور کار است برای مسیری که باید طی شود.

نائینی بیان کرد: سردار سلیمانی تجربه‌های مدیریت بحران داشت نیروی قدسی که ایشان اداره می‌کردند چند وجه داشت نیروهای قدس هم با مردم و هم نخبگان ارتباط داشتند و هم در بخش اطلاعات و مبارزه با تروریسم فعال بودند و نیروی قدس یک تشکیلات و سازمان چند وجهی است.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس عنوان کرد: سردار سلیمانی نگاه ویژه‌ای به دفاع مقدس داشت و می‌گفتند دفاع مقدس قله و جبهه مقاومت است و اذعان داشتند که تجربه‌های دفاع مقدس برای پیروزی در نبردهای جبهه مقاومت بسیار راهگشا بوده است.

نائینی مطرح کرد: به فاصله هر ۲ سال و نیم یک جنگ سنگین در منطقه در مدت تقریباً ۲ دهه فرماندهی شهید سلیمانی در سپاه قدس اتفاق می‌افتد که فرمان تشکیل سپاه قدس را هم مقام معظم رهبری صادر کرده بودند.

وی با اشاره به حمله همه جانبه شناختی دشمن به ایران، گفت: کارآمد کردن نظام و دولت در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و جهاد تبیین باعث شکسته جنگ ترکیبی می‌شود که از مدت‌ها پیش تا امروز علیه ایران در حال وقوع است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952554