develoco
08 بهمن 1401 - 19:13

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

اردبیل- آیین تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و «امیر رجبی» به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که عصر شنبه در تالار بیضای اردبیلی برگزار شد، از زحمات «عبدالله بحرالعلومی» به عنوان مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل و «امیر رجبی» به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معرفی شد تا در این مسئولیت خطیر انجام وظیفه کند.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با محکومیت اسائه ادب به سپاه پاسداران و حادثه قرآن‌سوزی در برخی از کشورهای اروپایی اظهار کرد: باید از ظرفیت توطئه‌های دشمنان استفاده کرده و از این فتنه‌ها فرصتی استثنایی در معرفی و اعتلای فرهنگ دینی و ارزشی به وجود آوریم.

عبدالله بحرالعلومی تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی که امت اسلامی با هجمه‌های سنگین نظام استکباری روبه‌رو است ما باید از هر فرصت و تلاش دشمن در به انحراف کشیدن اندیشه‌های دینی و اسلامی استفاده کرده و حقایق این مکتب نورانی را تبیین کنیم.

وی به فعالیت‌های ۳.۵ ساله اخیر خود در عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره «گوهرشاد» با محوریت حجاب و عفاف می‌تواند تبیین‌کننده انقلاب اسلامی گوهرشاد به رهبری سید یونس اردبیلی باشد که از افتخارات این خطه است.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: در دولت سیزدهم فعالیت‌های خوبی در حوزه فرهنگی و هنری در استان آغاز شد که مهمترین این برنامه برگزاری هنرواره اذان ایرانی بود تا بتوانیم اذان‌گویان برجسته ملی و استانی را به شکل شایسته تربیت کرده و معرفی کنیم.

بحرالعلومی از برگزاری جشنواره «جامع مرزداران» به یاد شهدای سوم شهریور ۱۳۲۰ بیله‌سوار خبر داد و خاطرنشان کرد: در تقویم کشور و استان اردبیل رویدادهای مختلفی به ثبت رسیده که از آن جمله می‌توان سوم شهریور را به عنوان روز مرزداران، ۱۸ دی ماه را به عنوان شهدای روستا و عشایر و سالروز رحلت استاد مؤذن‌زاده را به عنوان روز تکریم مادهین در نظر گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برای ثبت ملی ۱۹ ژانویه روز همبستگی آذری‌های مسلمان جهان نیز تلاش‌ها باید ادامه پیدا کند تا ما بتوانیم حرکت عظیم تاریخی را پشتیبانی و تقویت کنیم.

بحرالعلومی از برگزاری جشنواره‌های مختلف موسیقی «عاشیقلار و کلاسیک» در اردبیل با استقبال مردم خبر داد و بیان کرد: برخلاف تداعی عمومی، ریشه موسیقی عاشیقلار عرفان، معنویت و مبانی اعتقادی است.

وی به برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای و شهرستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: بعد از ۲۰ سال جشنواره تئاتر مشگین‌شهر را احیا کردیم و سال آینده یک‌صدمین سال تولد تئاتر خلخال را نیز جشن خواهیم گرفت.

بحرالعلومی از توجه ویژه به شعر نو با برگزاری جشنواره «اشک و مشک» خبر داد و تصریح کرد: این جشنواره را بنیان گذاشتیم تا عرصه برای نوپردازان در حوزه شعر فارسی و ترکی فراهم آید.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این است تا با محوریت شعر هجایی، جشنواره ملی و حتی بین‌المللی را با حضور شاعران آناتولی و آسیای میانه برگزار کنیم تا این شعر جایگاه خود را به شایستگی پیدا کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003306